NL/PL $200 és magasabb szintű texas holdem leosztások és problémák megbeszélése. Kérjük, hogy a könnyebb kereshetőség kedvéért a topik címében tüntesd fel a leosztással kapcsolatos legfontosabb adatokat. A topik nevét lehetőleg a pontos limittel kezd!
    bottom tow pair NL400 deep (?) stack
    a rettegett bottom két párral való játék nehézségei...
    36
    2007-08-04 08:26
    PKR
    35
    2007-08-03 21:46
    Melyik terem volt ez amúgy?
    34
    2007-08-03 21:27
    Igen, már majdhogynem szégyellem is hogy kiraktam :) Tegnap állatira kivoltam emiatt a két parti miatt, pontosabban a játékom miatt, azért nem tudtam írni se rendesen :)

    de úgy tűnik tanultam belőlük valamit legalább.

    kösz a válaszokat.
    33
    2007-08-03 21:22
    Pontosan !!
    Nem is kell sokmindent mondanom, annyira igazak amiket itt leírtál hogy szinte ugyanezt vettem észre én is, és AK magasat itt PKR-en nem nagyon szoktam elengedni :)
    32
    2007-08-03 21:00
    KK-t 100 BB-ért nem lehet eldobni egy kicsit is normális(értsd: aggro) SH asztalon. Ehhez vmi extrém nit ellenfél kell(és jó read róla).
    31
    2007-08-03 20:57
    Túl sok okosat az elsőhöz nem tudok hozzátenni, azt már a többiek is "megoldották": csak call a turnnél és check-call rivernél.

    A második partinál én csak azért lennék óvatosabb, mert totál rainbow a baord még a turn után is és max. egy gutshot draw van kinn a JT-n(floppolt soron) kívül. Ezen kívül azt mondtad, hogy az ellenfél calling station, szóval igen, a turnnél a kis visszaemelés gyanús... Én se dobtam volna persze rögtön el, hiszen azért rosszabb 2 pár vagy vmi "logikátlan" lap is lehet nála, de vissza se toltam volna az all-int. Csak call és rivernél az emelés mértékétől függően check-call vagy check-fold(még 450 maradt volna előttetek, nem huiszem, hogy behívta volna az egészet). Mindenestre ez a parti sokkal kevésbé gáz, mint az első.
    30
    2007-08-03 20:37
    Persze, ha 50% esélyre teszed a QQ-t és az AA-t is (KK-t nem számolva most), akkor meg kell adni. De ha azt mondod, hogy mondjuk QQ-val már csak 25% eséllyel emelnek vissza all-in, a amaradék esetben bedobják vagy csak szimplán call-t nyomnak, akkor már dobni kell. Most az más kérdés, hogy ez mennyire reáélis taktika. A lényeg szerintem, hogy ha emelsz és visszaemelnek, akkor ne mechanikusan emelj vissza jó lappal, hanem gondold végig a szituációt.

    Amúgy az emelek-visszaemelnek-ráemelek-rámemelnek licitmenet után QQ-val már elkezdek elgondolkodni azon, hogy verve vagyok. Mert ugyan mi másra mint AA vagy KK-ra játszanak így? Elvileg szóba jöhet az AK is persze, de azért azzal nem biztos, hogy pont így játszanának (pl. szerintem all-int nyomnának az utolsó emelés helyett). Tehát elgondolkodok, hogy nem biztos, hogy az ismételt reraise a megoldás QQ-val. Lehet, hogy call, aztán ha a flopban nincs semmi, akkor all-in (vagy esetleg csak kb. 2/3-as potnyi raise). Ezzel a stratégiával legalább az AK-ok ellen van egy maxmális nyereségű és minimális veszteségű stratégiám (bár KK és AA ellen továbbra is vesztő vagyok).

    De a lényeg szerintem, hogy el kell gondolkodni egy iulyen emelgetős szituációban és mérlegelni a dolgokat, nem pedig automatikusan folytatni az akciót.
    29
    2007-08-03 15:50
    Hha jol godnolom akkor ez PKr, és kibaszottul ellenfélfüggő, DE
    alapvetően kurvára kiismerhetetlenek kibaszott szarul játszik az ott lévők 95%-a kb. NL10és1000 között:)
    200on neekm is volt jóopár partym, ahol A magassal adtam meg 78$os potra 60$os hivást, mert egyértelmű votl a srác lapja, és ynertem, volt h hasonlo helyzetben buktam, emrt abszolut nut votl a gyerek. És különbözö emberek voltak, ugynaugy megjátszva a hasonlo boardot.
    A lényeg, h legtöbbször a legtöbb ellenfél ellen nyerni fogsz ezekkel a lapokkal a PKr-en, de nem mindneki ellen.
    amugy, hha azt feltételezem h közepes+ ellenfelekkel játszol, akkor check call mind2 party, szvsz amien hülyék a 2. partyban csak 100at tolt volna riveren, az elsőben pedig 80$ buktával meguszhattad volna, hha tunrön nem hivsz vissza.
    Szóval ien partykban check call azt kész. Top párt ugysem tudnak elengedni, még szar kickerrel sem, tökmind1 h mikor teszed őket allin, tehát nem nuttal, vagy aközelivel egyszerűen nem méssz allin és kész. Ennyi
    28
    2007-08-03 14:45
    1. Ha nem bloffre teszed akkor easy fold, foleg a masodik reraise utan. ( ha meg oriasi osszegekkel kepes hatalmas bloffoket csinalni rendszeresen, akkor inkabb nutkozeli lapra varnek )
    Szinte kizart hogy csak egy asszal jatszik ugy hogy flopon slowplay, aztan meg reraisel ketszer, tehat egy parnal 1000% erosebb. neked meg a leggyengebb ket parod van, szoval itt tuti veszto vagy...

    2. Valaha, amikor meg nem volt ez a mostani loose-tiltes idoszakom ezeket a lapokat nagyon ovatosan jatszottam meg, ami azt jeleni hogy a flopon nagyon agressziven nyomom aztan ha jelentos ellenallasba utkozom akkor ovatos leszek (csekk-call, igy talan 250 koruli osszegbol is meguszhattad volna), ha meg ugy latom hogy nagyon eros es nem fogom olcson meguszni ha vegigmegyek, akkor akar fold is lehet, amig olcson megtehetem. Ha te is mutatod hogy eros vagy, o meg szembehugyoz (es nem total hulye) akkor valoszinuleg ketpar/set/sorral jatszik, de azt eldonteni hogy ezek kozul melyikkel, azt szinte lehetetlen (preflop jatek alapjan inkabb itt setre tennem, mint sorra). Bizonytalanra meg nem raknam be az egesz stackemet.

    A ketpart amugy is utalom, az egyik legszemetebb lap, nehez eldobni, nehezen javul, konnyen (es relative lathatatlanul) lejavulhato es konnyen vaganykodik vele az ember. Teljes stacket ritkan lehet nyerni vele ( kiveve ha pl. tuti hogy magas par vagy AK ellen jatszom, vagy az ellen maniac ), veszteni egy teljes stacket viszont annal konyebb ( mint itt vagy mint amikor a calling station third parjahoz kiesik az A kickere vagy drillesedik, mikor mar allinen vagyunk ).
    Persze biztos hogy nem ez a legjobb taktika a hosszutavu nyereseg maximalizalasahoz, meg le is javulhatnak konnyen, de igy elkerulhetoek a nagy szopasok es az esetek igen nagy szazalekaban jo dobasnak bizonyul az a dobas vagy a fekezes.

    Na mar megint nagyon okos voltam igy utolag a karosszekbol :)
    27
    2007-08-03 14:18
    azt próbálom hangsúlyozni h a 1:64 meg 1:24 esetben kell hogy jobb legyél az nagyon durván kevés.

    1 - 4 - 12 - 50 - 150-500 licitsorozat után monjuk akkor emeltél 150-ig és visszatolják alllin 500ig. 350-et kell megadni 650 nyeréshez. Kb 1:2 potesély. Ha azt mondod hogy ezt CSAK QQ val vagy AA val csinálja akkor pl meg kell adni mer 1:1 a nyerési esélyed és ennél többet nyerhetsz. De mindenképpen elég ha az estek HARMADÁBAN jobb vagy.
    26
    2007-08-03 14:17
    Csak az a baj a gondolatmenettel, hogy az ilyen hosszan tartó emelgetés nagyon ritka. Ettől persze még érdemes legondolkodni minden egyes visszaemelésnél és átgondolni újra a szituációt. Az ilyen raise - rr - rrr - rrrr szituációk legtöbbje gondolkodás nélküli, pedig érdemes minden akció előtt végiggondolni a dolgokat.
    25
    2007-08-03 14:05
    Így van.
    24
    2007-08-03 14:04
    Azért egy 1 - 4 - 12 - 50 - 150 - 500 (mellesleg kimondottan extrém) licitsorozat után szerintem KK-al a megadás nem triviális (noha valószínűsíthető).

    88-al hol szállsz ki a licitből? Amikor visszaemelnek 4-re? TT-el? 50-re emelésnél? QQ-al? KK-al? Ha a licit nem az emel - visszaemelek - all-in szituáció, hanem kicsit hosszabb (noha ez elég ritka), akkor még nagyon jó lappal is érdemes elgondolkodni a dobáson.
    23
    2007-08-03 14:00
    Próbáld ki.
    Menj KK-val mindig all-in egy userrel.
    Egy masikkal pedig 16-32 BB után állj meg.

    Majd valami tracker programmal nézd meg a statisztikát...

    A gondolatmenetedben az a hiba, hogy az ellenfeled nem hulye, és mindig csak addig megy el az emelgetésben amilyen lapja van.
    Tehát legtöbbször emelsz egyet, és már be is dobja: nyertél egy BB-t.
    Nagyritkán visszaemel 2-t, de a négyes emelésedre bedobja, megint keveset nyersz.
    Viszont minden 16-odik esetben végig megy veled all- inig, és akkor durvát buksz: hosszútávon buksz.
    22
    2007-08-03 13:56
    "ez így nagyon nagy butaság, nem az történt hogy 986-ot fizettünk 16-megnyeréséért. hanem 500at 500 ért"
    500-at 500-rt persze. De az az 500, az azt jelenti, hogy azt mondta az elleneled: 'iszonyúan erős lapom van, olyan erős, hogy benne van az adott flophoz viszonyított lapok legjobb 1/32-ében'.
    Te erre a call-al azt mondtad, hogy nem baj, az enyém is.
    Az részletkérdés, hogy kisebb emelésekkel kezdtetek, amelyek ilyen kijelentéseknek felenek meg:
    raise 4 pot : 'az én lapom benne van a legjobb '1/4-ben'.
    reraise 1 pot: 'nem baj, az enyém a legjobb 1/8'-ban...

    Remélem érthető a gondolatmenet. Nem a pontos számok a lényegesek, hanem az elv, és a nagyságrendek.
    21
    2007-08-03 13:56
    Most ha az ellenfelem hajlandónak tűnik all in menni flop előtt és KK-m van akkor 16-szor van 80% esélyem nyerni egy full beülőt, egyszer meg 20%? Amit itt írsz nem tűnik logikusnak, inkább spórolósnak.
    20
    2007-08-03 13:52
    rosszul gondolkozol.
    pl mindketten 500-zal ültök, allin mentek. 500-at fizecc azért, hogy elnyerj a másiktól 500-at.
    ez 1:1 arány. Ha az esetek több mint FELÉBEN rosszabb lappal jön akkor már nyereséges a játékod.
    Az AA esélye 10 fős asztalon egyébként kb 1:24.
    De ezt nem azt jelenti h KK val 25szörös pénzért érdemes csak bemenni!!!!! hanem ahogy írtam ha allin mentek akkor elég ha az esetek felében jobb vagy. Tegyük fel h az ellenfél AK val QQ és AA val játsza ezt a játékot. Esetek kétharmadában jobb vagy tehát megéri allin menni (hogy mennyivel vagy esélyesebb/esélytelenebb az most mindegy, QQ és AA úgyis kiegyenlíti egymást). Különbenis ha TUDOD h AA van nála már akkoris elég 1:4 potodds.
    19
    2007-08-03 13:35
    Hát, pedig nem olyan nagy butaság az, DURVA becslésnek...
    Gondold csak el, egy egyszerűbb esetben:
    KK-d van, emelsz preflop 1$-t. Ellenfel visszaemel 2$-t. Te vissza 4-et, o 8-at, ...
    Meddig mesz el?
    Annak az eselye, hogy valakinel AA van egy 10 fos asztalon legyen kb. 1:16-hoz (nem tudom a pontos értéket, de kb. ennyi)
    Akkor a durva becslésemmel 16$-ig még érdemes emelni, azután már gáz van.
    És tényleg így van, azok a KK-k, akik long stacken all in-ig mennek ilyen emelgetőháborúban preflop rendszerint AA ellen beszopják.
    18
    2007-08-03 13:18
    jó, akkor 32 pothoz - tökmindegy, a lényegen nem változtat...

    kicsit tiltes nyomulás volt ez így ránézésre


    javítás:

    Nem a számok a lényegesek igazán, hanem az arányok - egy viszonylag kicsi pot megszerzéséhez / védelméhez túl sok pénzt kockáztatott gyenge lapok mellett...
    17
    2007-08-03 13:17
    Jézus!
    A 16 pothoz pontosan 16 -ot kockáztatott!