$10 - $50 nevezési díjú versenyek leosztásainak és problémáinak megbeszélése.
    Minden handnek külön topikot lehet nyitni, a feltett handeket Santos elemzi 1-2 napon belül. Kérjük, hogy a könnyebb kereshetőség kedvéért a topik címében tüntesd fel a leosztással kapcsolatos legfontosabb adatokat. A topik nevét lehetőleg a pontos limittel kezd!
    20+2 freezout, mi a folytatás turn-ön?
    18
    2008-06-19 12:55
    Ugye a 22 33 44 56 és A5 ver, ezek közül a set-nek illett volna visszaemelnie flop-on, a sor-nak is hacsak nem treffből van. Kaptam két call-t, verem az 55-TT lapokat és az Axc lapokat amikkel simán elképzelhető a flop megadás. Potenciálisan két lap volt turn után ( A5 56), ami ver, a többit meg én, egy overpár simán kifizetett volna, itt a legnagyobb hiba az volt, amit írtatok is hogy információ nélkül alkottam véleményt az ellenfeleim lapjairól.
    17
    2008-06-19 11:29
    Az első 6 hand során kaptál AQ-t KK-t és egy AA-t.Légyszi mond el mit csináltál a verseny előtt h ilyen lapokat kaptál!:)Egyébként sztem továbbra is nyomulni kell,nem valószínű h valakinek segített a kettes preflop 5,5 BBs bet után.Ha meg 22 van az 1iknél nem hiszem h lassan játszott volna flop után.
    16
    2008-06-19 11:25
    Nem megy a dühöngőbe, mert elengeded :). Persze ha ész nélkül játszom én is kiesem itt, ha nem gondolkodom csak tolom.
    Megintcsak nem arról szól, hogy várod a versenyen a nuts lapot. Egy MTT-n el kell engedni néha a jobb lapokat, de nyersz a gyengébbel.
    Igazad van ha a nut-ra várnál az nem kecsegtet sok jóval. De ha nem tudsz dobni akkor se terem túl sok babér.

    15
    2008-06-19 11:00
    És utána meg megy a dühöngőbe a parti: A szemét leriverezett K5 -el (River 6). Ne lássunk bele már mindenbe nutot (nut közelit). Ha én arra várok, hogy a 100% -os lapom fizessék ki, igencsak kevésszer, és keveset nyernék.
    14
    2008-06-19 10:58
    Itt nem félelemről van szó.
    Miről szól a játék? Információ szerzéséről és felhasználásáról. Ebben a szituációban van információd bárkiről is? Nincs.
    Ja, hogy neked nem kell. Akkor hajrá.
    De amit pozíción kívül veszítek most, később visszanyerem pozícióból 52-vel.
    El tudsz képzelni olyan szituációt, hogy elengedj a boardon egy AA-t?
    Tavaly a WSOP main-en az első vakszinten egy magyar játékos ennél szárazabb boardon engedett el helyesen egy AA-t.
    13
    2008-06-19 10:49
    Nem, én nem hívnék turnon, se riveren. Check/call.
    Ha overbet allin érkezik riveren könnyen dobom. Csak ha 5-ös jön vmelyik utcán akkor adom.
    De ha hívnék is turnon, riveren miért ne tudnám elengedni. 1 párom van, mégha AA is. Marad még játszható zsetonom.
    Turnon egy c/r-el deríthető ki legbiztosabban talán, hogy verve vagyok-e, de ahhoz nincs elég stack, allint jelentene.
    Egy deep verseny első vakszintjén az átlag elég laza, de valószínű, hogy mivel 6 partyból 3x agresszívan részt vett, nem hittek már neki, könnyebben jön a megadás.
    Az lett a veszte, hogy valószínűtlenül sokszor kapott jó lapot kevés leosztásban.
    Sajnos ilyenkor könnyebben jönnek és lemákolnak, ezt figyelembe kell venni és tudni kell elengedni a lapot.
    12
    2008-06-19 10:38
    Pellust hányszor cserélsz MTT közben? Ahogy a másik topicban egyértelmű a dobásom, itt az eredmény ismeretében is egyertelmű az ól inn. Mivel adják ezt meg? Hát pl. over párral, ami itt már az 55 is. FD vel, sor húzóval. Szeretnénk ingyen kártyakat adni ezeknek? Ahogy a dühöngőt olvasom: Igen ...
    11
    2008-06-19 03:05
    Egy 12e hívás után 1 megadóval is 44e lesz a kassza ha jön egy semleges lap riveren check, és ha betel dobod? Miközben csak a lapok kb 8%-a ver? Ha nem tudnád az eredményt akkor is eldobnád? Gyakorlatilag az A5, 56,22,33,44 ver. Nemtudom, én ezt nem tudnám elengedni riveren sem. Inkább az a meglepő hogy valaki A5-el megad 5BB emelést preflop. Aztán lehet én vagyok a hülye.
    10
    2008-06-19 02:04
    hát főleg úgy hogy max 1000ig emelsz preflop, ha szintén 4en adják akkor 5000 a pot, flopon ebbe max 3000-t emelsz, ha van megadó akkor a lehető legkisebben tartot a potot, turnon és riveren csekk-call.
    de igazából olyat is hallottam már mondani (negreanutól) hogy multiway potban, ez már floppon csekk-call, ha a turn nemveszélyes akkor félpot, river csekk-call.
    flopon valszeg senki nem emelt volna ebbe bele, kimaradt volna egy licitkör.
    valahogy így lehet ezt legolcsóbban megúszni
    9
    2008-06-19 01:43
    Miért kell egy deepstacken a 6. handben kockára tenni a versenyt egy ilyen drawheavy flopon egyetlen párral pozíción kívül? Agresszívnek gondoltak az előzmények miatt, deep mindenki, sokféle lappal bóklászhatnak egy agresszívnak tűnő játékos ellen amivel verve vagy. Információ nélkül rájuk toltad. 20e-s kasszára 29e-vel, csak az adja aki jobb.
    6000-ed van bent, még jól állsz. Egy 10-12e-s körüli hívással is több infod lenne és riveren elengedhető.
    De több info lenne a turnon a check/call-nak, olcsóbban is kijössz, alacsonyabban tartod a potot. Riveren is check, ha ott tolja vki akkor könnyebb szívvel dobom.
    8
    2008-06-18 23:58
    Köszi a pár hozzászólást, én is all-in mentem a mellettem ülő tartott és A5-t mutatott , a másik ellenfél dobott, a river blank lett, igazából arra lettem volna kíváncsi, hogy tudtam-e volna ezt a hand-et úgy játszani, hogy ne veszítsem el minden zsetonom.
    7
    2008-06-18 16:35
    nagyon sok ember a kis pocketekkel csak megad. szóval lehet már fullja van és slowplayel. én is rátolnám valószínűleg, de nem lepődnék meg ha verve lennél.
    6
    2008-06-18 16:20
    Köszi, a legfőbb baj az volt, hogy nem tudtam semmit az ellenfeleimről, ők viszont engem nagyon aggresszívnak láthattak az első pár hand alapján mert mindekettőt riverig hívtam és nem volt showdown. A közvetlenül mellettem ülőnél úgy gondoltam, hogy Axc van és hiába a pot méretű emelés flopon, üldözi a flush-ét viszont az utána lévő call-t sehogy sem értettem, pf 56, 57 esetleg megadhatta, viszont ez csak akkor call neki, ha színből van egyébként raise/fold. Így voltam mind3 settel is, 22,33,44 az mind raise az emelésemre flop-on, szóval ezeket is kizártam. Így a két ellenfelemet sehova se tudtam tenni :)
    5
    2008-06-18 16:05
    Megnéztem stove-ban. 2 random lap ellen 72% esélyes vagy, Ha 20%-ban adnak meg preflop 5,5BB emelést akkor meg már 90%.
    A lap kombinációk kb 8%-a ellen vagy hátrányban, ezek egy része ráadásul olyan amihez nagyon LAG játék kell, hogy megadjon preflop. Aztán lehet csak én nem vagyok elég laza megadó.
    Egyszerűen semmi nem indokolja, hogy ne told rájuk.
    4
    2008-06-18 15:51
    A verseny eleje volt az első 5 leosztásból nyertem úgy kb 5 ezret szóval a parti előtt az ellenfeleimnek~ 30k volt nekem 35k.
    3
    2008-06-18 15:45
    Ebben a helyzetben jó volna kicsit többet tudni.
    Kinek mennyi zsetonja van a parti előtt?
    Ha jól számolom most 20500 a pot. Én nyitnék egy pot közelit, de ha ez a zsetonjaim jeletős része lehet betolnám aztán imádkoznék. El nem tudom képzelni, hogy én eldobjak AA-t ilyen helyzetben. ha meg úgy sem dobom el, akkor jobb ha én megyek allin aztán gondolkodjon akinek valamilyen húzója van. :o)
    2
    2008-06-18 14:40
    Sziasztok, topikot sajnos nem tudok létrehozni, mert ez az első hozzászólásom, de nagyon érdekelne a véleményetek egy leosztással kapcsolatban.

    20+2 live tournament 30k induló zseton, 6. hand, az első 5 handből volt egy AQ val nyert partim és egy KK-val nyert, amikor is -t kapok MP-ben. A vakok 100/200 és 1100-ig emelek amit mögöttem ketten callolnak + a két vak is.

    A flop

    A két vak checkel én 5000-el nyitok amit a mögöttem ülő két játékos megad, a vakok dobnak.

    Turn

    mi a folytatás?