NL/PL $50 - $100 szintű texas holdem leosztások és problémák megbeszélése. Kérjük, hogy a könnyebb kereshetőség kedvéért a topik címében tüntesd fel a leosztással kapcsolatos legfontosabb adatokat. A topik nevét lehetőleg a pontos limittel kezd!
    NL100 5max tp floppon, Qflush riveren raiset kap
    enemy stabil vesztő bwines"reg" 27/17 afq:38 3bet:4 , river raise 8%, foldbbtosteal 74%, foldtocbet 53%, ha kell még stat szóljatok 4501 hand, flopraise 5% river afq 38%, flop afq 40%, azon szokott bukni, hogy 2 párral kifizeti a sorokat meg ilyenek. -11 BB/100 -1500$ WTSD28%
    21
    2011-05-29 01:21
    ja, hogy kihasználható
    20
    2011-05-28 20:23
    shove vagy show?
    19
    2011-05-28 20:07
    kivétel ha showol... :D
    18
    2011-05-28 04:32
    más szavakkal: hogy ha a call EV-je szerintünk nulla (mint a foldé, ugye), akkor jobb a call mint a fold, mert nyerünk egy read-et

    lehet találgatni melyik videóból idéztem:)
    17
    2011-05-27 13:32
    jól gondolod, de most nem antiexploitálódni akartam, hanem nyerni :D
    16
    2011-05-25 19:19
    javítsatok ki ha rosszul gondolom, de regek ellen nagyon határeset szituban szívesebben callozok ilyen semmit nem repelő line után, mint nem, mert nem akarok exploitálható lenni
    ----------

    Mi az, hogy káttű?

    15
    2011-05-25 16:59
    Hm köszi... "mégegszer"... :D
    14
    2011-05-25 16:58
    "Szerintem ez nagyon a nem reppel semmit vagy egypár lapot blöffbe fordít kategória"

    Igen nem reppel semmit, de blöfföt sem reppel szvsz. Nyilván azért raktam be mert nem tudtam eldönteni mi a jó, ezek szerint te adtad volna.

    "Nincsenek általános válaszok"

    Egyetértek, pont ezen vitáztam valakivel, hogy beraknak egy feladványt azt enemyről semmi infó, meg hányóra milyen site stb, és akkor bemondják, a végén hogy ez betfold, kicsit félrevezető.

    13
    2011-05-25 13:26
    Ja és még vmi: 15 beülő nem extrém nagy bukó.
    Illetve a statok egy picit jobb kiértékeléséhez és ahhoz h tudd hány handre van szükség egy embertől h pontosan meg tudd ítélni a játékat, javaslom h még 1x olvasd át A pókersulis cikket
    12
    2011-05-25 13:22
    Szerintem (a sd-tól eltekintve) Blöffbe fordított egypár típusú lapja lesz amire ráillik az alábbi. Floppon valueraiselt/visszakérdezett, turnön potcontrollozott(nem akarta ki(fél)blöföltetni magát)/feladta/Terítésig akarta vinni a párját/megijedt. Riveren pedig kétségbeesetten raiseblöffölt, mert látta hogy itt a callhoz gyenge a lapja.
    11
    2011-05-25 13:20
    Ne haragudj, de az első rész nagy ökörség amit írtál."ásik meg másik siton most volt egy cikk parozodott bord flushünk van, és mit csináljunk riveren, a checall és betfold kapott a legtöbbet, és a betfold nyert végül, és azt is írták megoldásnak, agyaltam rajta egy napig, aztán elfogadtam, hogy igen csak fullal fogja visszatenni, ennek analógiájára itt akkor meg csak nutflushel/str8flushel. "
    A pókerben minden szituáció más és más. Az a szituácó amit a cikkben elemeztek (gondolom) ellenfélfüggő, neked viszont más ellenfeled van.
    A board is nagyon fontos, közel sincs egymáshoz a két szituáció. Az hogy bet-call,check-call,vagy check-fold az ellenfélfüggő. Nincsenek általános válaszok, minden kérdésre neked kell választ találni. Ha pedig erre nem elég 15mp akkor csökkentsd az asztalszámot, és elemezz többet!
    Szerintem ez nagyon a nem reppel semmit vagy egypár lapot blöffbe fordít kategória. Kh-t inkább visszacheckelhet a turnön viszont azzal itt nagyon kevesen merik meglépni a raisefoldot. Ah-val pedig nyugodtan betelheti a turnt mert nincs SD értéke. Str8 flös se lesz nála sosem, mert azzal a kasszát akarja építeni, millió olyan lap van amit callt fog kapni a turnön. Ugyanígy Ahxh-val és Khxh-val is beteli a turnt. Settel/kétpárral szintén nem akar szabadlapot adni,azt is meghívja a turnön.
    10
    2011-05-25 11:19
    Hát azért beteltem a rivert egyrészt, mert mint írtam az a gyengéje a srácnak, hogy kifizet ilyen 2 párokkal face up flushnél is, legalábbis én azthittem stabil bukó, másik meg másik siton most volt egy cikk parozodott bord flushünk van, és mit csináljunk riveren, a checall és betfold kapott a legtöbbet, és a betfold nyert végül, és azt is írták megoldásnak, agyaltam rajta egy napig, aztán elfogadtam, hogy igen csak fullal fogja visszatenni, ennek analógiájára itt akkor meg csak nutflushel/str8flushel.

    És akkor a megoldás:

    MMate: fold
    freiburg show: 7d7c
    MMate: nh

    Valszeg engem játszott, mert egy aggro állat vagyok, de ha tudta volna hogy q flushöm van nem tolja vissza 40-ig, ezeket nemszoktam bedobni, de megint túl okos voltam.

    Ugyanakkor mivel ti is ezt mondjátok, máskor is be fogom dobni. Nem tudom readelt-e valamit, vagy túl sokat vártam a riverbet előtt, vagy túl kevés volt a félpot, gyakran emelek 2/3-ot ilyenkor, meg kicsit tilten is voltam. Namindegy szerintem kell a vbet a statjaim miatt, túl sok mindent mögémchekelhet amivel fizetne. És a dobás is jó, mondjuk most pont nem jött be.

    Th mért ne lehetne nála? igazából semmi nem lehet nála, mert ilyen line nem létezik.:D

    Kösz mindenkinek a válaszokat!
    9
    2011-05-25 09:46
    PTR-en is rá tudsz keresni a játékosra.
    100-on 232k hand alatt 7600$+
    Ezen a boardon hiába van 3. nutsod mivel valueraiselni csak a 1. és 2. nutsal fog valószínűleg. Ha meg úgy gondolod hogy blöffölhet (nem nagyon hiszem) akkor elég lehet egy sima bluffcatcher kártya is, ahhoz nem kell 3. nuts.
    Én dobnám
    8
    2011-05-25 06:32
    Ha floppon beindul egy sima bdfd-vel akkor nem fog a turnön checkelni, talán néha Kh-val.

    Most nézem h a riveren mi értelme van donkolni? Th nem lehet nála, 9h-t meg már talán el tud dobni, de szerintem itt nem lesz +os a vbet.
    7
    2011-05-25 00:37
    Igazából nemtudtam mire tenni, nagyon meglepett a raise, nem is tudtam átgondolni 15sec alatt, mondjuk hogy polarizált a range, tényleg kurvaritkán blöfföl, viszont a str8flushöket leszámítva 3. nutsom van ami azért erős.

    lesz megoldás is később

    lourker beszarok hogy nálad nyerő, mennyire? Már múltkor is volt szó egy nyerő regről, aki nálam stabil bukó, és nem ő volt az, pedig nem kicsi a minta most sem.

    Mondjuk nálad a river afqja is feleakkora, így megkérdőjelezhetőek a statok, azthittem ennyinél már beáll nagyjából.
    6
    2011-05-24 22:50
    Ha Ahxh van nála,akkor nyugodtan passzolhat vele turnön.
    Nálam fold,ha csak A van nála,akkor simán elfogadhatta vele az ingyen rivert.
    ----------

    A tudatlanság áldás.

    5
    2011-05-24 22:44
    Egy passzívabb játékos simán elfogadja az ingyen kártyát ezen a turnon szvsz. Mindenesetre szerintem nem egy ilyen játékos ellen kellene bluffcatchelni
    4
    2011-05-24 22:00
    Lehet, de akkor nagyon hülyének kéne lennie ahhoz, hogy Ah vagy Kh-val checkeljen turnön.
    3
    2011-05-24 20:47
    Ellenfél inkább stabil nyerő mint vesztő legalább is az én jóval nagyobb mintám alapján.

    Alapjába véve elég passzív riveren(19 river afq), ő szerintem nagyon ritkán fog itt blöffölni.
    2
    2011-05-24 17:28
    Mi az érved a fold vagy a call mellett?