NL/PL $200 és magasabb szintű texas holdem leosztások és problémák megbeszélése. Kérjük, hogy a könnyebb kereshetőség kedvéért a topik címében tüntesd fel a leosztással kapcsolatos legfontosabb adatokat. A topik nevét lehetőleg a pontos limittel kezd!
    NL400 AK, nem standard line, meglepő river raise
    http://www.liquidpoker.net/h/416730

    Infók az 1.-ben.
    23
    2008-04-03 19:16
    Kösz, de a fene se tudja. Az a baj, hogy a sok move miatt az ember paranoiás lesz, és nem tud eldobni olyat, amit mondjuk tök ugyanolyan ellenfél ellen 1-2 limittel lejjebb simán el tudna.
    22
    2008-04-03 15:35
    Nem hibáztál,ez adható volt.Mondjuk a hatalmas river raise elbizonytalaníthatott volna.
    De ha az előzményeket nézzük,akkor tökéletes a call.Valóban nagyon veszélyes,ha egy fish ilyen varianciát visz néha a játékába.Találkoztam már én is többször hasonlóval,de sztem viszonylag ritka.Szerencsére...
    21
    2008-04-03 14:21
    Nekem akkor az volt a read-em. Nem tudtam, hogy képes lecsekkolni egy flush draw-t. Persze minden parti után okosabb lesz az ember..
    20
    2008-04-03 14:18
    Ezek szerint mégsem volt aggro flopon.
    19
    2008-04-03 14:02
    Bocs, eddig nem olvastam a megoldast, csak most neztem at a tobbi hozzaszolast, miutan beirtam az enyemet (nem szoktam megnezni a tobbi hozzaszolast elore, mert nem akarom hogy befolyasoljon).
    18
    2008-04-03 13:59
    Preflop emeles nagyon kicsi, pozicion kivul vagy (ha jol latom UTG vagy). Ez vagy nagyobb emeles azt jojjon aki makolni akar, vagy limpraise.
    A flop csekkraise se rossz, de szerintem orult ellenfel ellen flop kicsi bet es ha nem jon kor turnon akkor a turn bet pot.
    Azert nem a flopon viszem be a penzt, mert ha valaki kiszamithatatlan akkor siman megad a flushdrawra oddson kivul is, aztan meg nezunk nagyokat amikor majd leesik a 3X%. 3X% tobb esely mint amit egy hulyenek adni lehet.
    Aztan a flopCR terv nem jon be - pechunkre pont nem emel a csavo, de leesik a flush es meg fingunk nincs mi van az ellennel -> turnon csekkelni kene mar, nem pedig sajat magad sirjat asni rossz poziciobol, kiszamithatatlan ellenfel ellen a potepitessel. Itt van a potcontrollnak szerepe, itt kene alacsonyan tartani a potot mert relative eros a lapod, de igen nagy esely van ra hogy az ellenfelednel megerosebb van + tudod hogy az ellenfeled meg idiota ami majd teged a tartasra osztonoz a kesobbi utcakon -> kicsin kell tartani a potot, ha nem akarsz nagyot bukni flush ellen.
    Szerintem innen a turn csekk-fold (ha kell neki vigye a 14$-t) a river meg - ha eljutunk odaig - csekk call, riverbet merettol fuggoen.
    17
    2008-04-03 13:08
    4-es lent van a flopon! :)
    16
    2008-04-03 12:17
    Nos, én is úgy gondolkoztam, hogy vagy 56o van nála, vagy blöfföl, és megadtam.

    Visszagondolva, a flop check nekem tetszik, de végül saját csapdámba estem, és megszívattak. :) Ilyen line után úgy éreztem, nem lehet dobni a rivert, de ha belegondolok, egy fishnél egy ilyen nagy raise majdnem mindig lapot takar, és nem gondolkozik azon, mi lehet nálam, csak a lapját nézi. Amikor megadtam, éreztem, hogy verve vagyok. J4s-sel flush volt nála, azaz lecsekkolta a flush drawt, majd a turn is csak adta, szóval totálisan meglepődtem a dolgon, de jól csinálta, mert működött.

    Amikor egy agresszív fish egy tőle szokatlan line-t választ, akkor nagyon óvatosnak kell lenni; emiatt, plusz a nagy river raise miatt azt hiszem dobni kellett volna.
    15
    2008-04-02 20:14
    nem tom, de ezt sokkal inkább eldobnám, mint a másikat. ha egy agresszív bolond mást játszik, mint szokott, de riveren mégis visszaemel, az szívásnak tűnik.

    persze nem biztos, hogy tényleg el tudnám dobni. mert amúgy sima call-nak tűnik...
    14
    2008-04-02 20:03
    Ahányszor egy fish hasonló lineokat mutat be ellenem riveren, annyiszor nem hiszek neki és annyiszor vesztek hasonló helyzetben. Lehet, hogy egyszer-egyszer elfogsz valami idióta blöffjét, de általában én hasonló szitukban dobnám, mert könnyen kerülök tiltre idióta ellenfelek-sikeres idióta movejai után, minthogy profitáljak hasonló szituban.

    Ha magas a river agressziója, akkor én check/calloznám a rivert, de ez így fold ahogy játszottad.
    13
    2008-04-02 20:00
    Ha tényleg agro flopon, akkor tuti meghívná az 56-ot, FD-t. Ergo call.
    12
    2008-04-02 19:59
    én call
    2pártól jobban félek mint flushtől, de ezeknél túl nagy a blöff esélye vagy túlértékelt pár.
    szal én call, legrosszabb esetbe is csak kölcsön adom neki a money-t és két körön belül leszedem :)
    11
    2008-04-02 19:56
    Flop check raise nem rossz ötlet, így meg river call
    10
    2008-04-02 19:48
    ez a hand sokkal jobban tetszik mint a JJ-s

    es ezt pont azert le is callolnam, amiert a masikat is lecalloltam volna, ha nem K a river.

    itt szinte felszolitottad a licitalasoddal, hogy jatsza el a flusht vagy sort, ezekutan - a stajai miatt - kotelezo a call.

    ha megvolt neki, akkor szopacs.
    9
    2008-04-02 19:48
    Ha már így alakult akkor call, de gondolom sort mutatott:)
    8
    2008-04-02 19:41
    Nem volt hiba,csak rosszul sült el,amit szeretett volna játszani.
    Illetve pont a flop check miatt érzi Sawát gyengének a riveren,és próbálkozik be.-sztem
    7
    2008-04-02 19:39
    Sztem a flop check,piszok nagy hiba volt részedröl.
    6
    2008-04-02 19:33
    A Kx-nek is a ~fele ver az a baj szerintem, meg szinte az összes sc-re ráakadt valami.
    Nem derül ki sok az ellenfélről, de miért emel vissza ekkorát? Ha meg call, akkor miért nem reraise, alig marad előtte.
    5
    2008-04-02 19:29
    Ez egy sima call.Nem hiszem,hogy slowplayezett volna.
    Sztem gyengének érez téged,és el akarja dobatni.
    Elemezni nem igazán tudom,nálam ez call.
    4
    2008-04-02 19:24
    Ez tetszik, én is hasonlóan gondolkoztam.