Omaha, Stud, Razz és egyéb, Texas Holdemtől különböző játékok leosztásainak és problémáinak megbeszélése. Minden leosztáshoz külön topik nyitható.
    PL_Omaha8 0.05/0.10 preflop jó laphoz rossz a flop
    Visszatéro szitu, jó indulólappal emelek, a flop meg teljesen elkerül... Sokszor belefutok, ha potot emelek tovább. Mi a helyes folytatás?
    3
    2008-09-19 13:52
    Ha lecsekkelték előtted, tegyél be annyit, hogy egy open-ended straight draw ne kapja meg az odds-ot, és kész. Nemigen fognak itt blöffből vagy semiblöffből c/r-ezni. 0.9 körül jónak tűnik nekem még három ellenfél ellen is meg lehet próbálni, de 0.5 egyértelműen kevés. Magasabb limiten ez egy nagyon jó flop neked, mert egyrészt nem lesz ennyi megadója a preflop emelésednek, másrészt nem lesz a kezükben tízes.
    2
    2008-09-19 08:32
    Preflop gondolom standard. Flopon van ugye egy 2$-os pot és 6-11,5$ eff. stack-ek. Én többet nyitnék, legalább 1.2-1.5$-t, mert 1. talán eldobnak húzólapokat 2. ha rád emelnek könnyebb lesz lapra lenni őket. Ekkor jó, ha van nálam PT-stat vagy vmi read az emberről, mert ha képes drawval rádemelni, told vissza és hadd féljen ő a fulltól :). Ha JT van nála, szopás, de ha csak sima drillje van, akkor is van ellene 34% equity-d, úgyhogy nem reménytelen a helyzeted. Ha viszont nagyon egyenes, tipikus .05/.1-es játékos, ami az emeléseket illeti, inkább dobd el. Persze ha ketten is megadják, easy fold.
    Régen játszottam már ilyet (legalábbis pot limiten) úgyhogy ne vedd készpénznek amit írtam.
    1
    2008-09-19 07:47
    AA23-hoz egy elég kellemetlen, JTT flop jön, semmi alacsony esély, 4 színem ugyan van, de fullveszély, és 3 megadó, ami több a kelleténél...
    Túl sokat nem akartam emelni, ha leesik egy ász oké vagyok, ha leesik a színem, talán oké, de okosan, olcsón, óvatosan derüljön ki, amúgy meg talán jobb ha dobnak...

    Dobtak, de jó indulólaphoz nem az első ilyen kellemetlen flop...
    Sok hasonló szitum van, amikor jó preflop laphoz ilyen kellemetlen flop jön, hogyan tovább...?
    Pláne, 3 megadó van...

    Szerintetek? Ha csekkolok, tuti rámhívnak, ha maxot emelek, belefuthatok, én ezt láttam jónak, hogy hívok annyit, mint preflop, aztán meglátom ki mit reagál, milyen lap jön...

    Meglátás?

    A leosztás:

    pokerwater sitting in seat 1 with $6.34
    lily66 sitting in seat 2 with $22.89
    slovictoria sitting in seat 3 with $17.27
    sockeyes sitting in seat 4 with $0.00[Sitting out]
    Umucker sitting in seat 5 with $14.17[Dealer]
    DbackFan51 sitting in seat 6 with $11.83
    NOCOMMENT sitting in seat 7 with $11.98
    Killashandra sitting in seat 8 with $5.22
    MNWd28 sitting in seat 9 with $3.57
    qdy17 sitting in seat 10 with $10.15
    DbackFan51 posted the small blind - $0.05
    NOCOMMENT posted the big blind - $0.10

    ** Dealing cards to NOCOMMENT: As, 3s, Ac, 2h
    Killashandra folded
    MNWd28 folded
    qdy17 folded
    pokerwater called - $0.10
    lily66 folded
    slovictoria called - $0.10
    Umucker folded
    DbackFan51 called - $0.10
    NOCOMMENT bet - $0.50
    pokerwater called - $0.50
    slovictoria called - $0.50
    DbackFan51 called - $0.50

    ** Dealing the flop: Js, 10h, 10s
    DbackFan51 checked
    NOCOMMENT bet - $0.50
    pokerwater folded
    slovictoria folded
    DbackFan51 folded
    NOCOMMENT mucks:
    NOCOMMENT wins $2.40 from the main pot